Viyana da ne yenir ? diye sorduğunuzda size bazı püf bilgiler vermek için ayrı bir yazı kaleme aldım. Çoğu Avrupa şehrinde kısa bilgilendirmeler yeterli oldu. Ama viyana da mutlaka denemeniz gereken lezzetler var. O zaman ne duruyoruz değil mi 🙂

Unutmadan ! Viyana da yemek yediğiniz her yerde garsonlara bahşiş vereyi unutmayın. Özellikle Caffe Sacher da. Yoksa garson sizi cafeden kovabilir 🙂

Lets Gooo…

Figlmuller 

viyanada-ne-yenir-figlmuller

Viyana da ne yenir de ilk olarak size Figlmuller’den bahsedeceğim. Viyana denildiğinde  Schnitzel , Schnitzel denildiğinde Figlmuller akla gelir. Mekanda yemek yemenin bazı zorlukları var. Her saat dolu olduğundan uzun bir süre sırada bekleyebilirsiniz. Ama yılmayın beklediğinize değecek.

viayanada-ne-yenir-figlmuller-menuviyanada-ne-yenir-schnitzel

Figlmuller Schnitzeli Domuz eti,Sığır eti ve Tavuk etinden yapıyor. Ben tavuk yedim ve çok beğendim. Her gün gelip sıra bekleyip yedim 🙂 Ayrıca yanında yine buraya has yapılan patates salatası yemenizi de tavsiye ederim.

Demel Pastanesi

viyanada-ne-yenir-demel-sacher

Viyana’da ne yenir  bölümümde şimdi size bir muhteşem lezzetten ve büyük bir rekabetten bahsedeceğim. Resimde gördüğünüz pastanın ismi ” Sacher Torte “. Bu pasta gerçekten çok lezzetli ve çok meşhur. Fakat 2 pastane (Demel ve Caffe Sacher Hotel) bu lezzete sahip çıkmış. İkisi de bu pastanın ilk sahipleri olduğunu söylüyorlar. Eeee ben ne yaptım? Her iki pastanede de yedim ve test ettim. Benim için testi Demel kazandı 🙂 Viyana’ya gidince mutlaka yemeniz gereken bir lezzet. Hatta sende iki yerde test edebilirsin.

Caffe Sacher

viyana-ne-yenir-cafe-sacher

Viyanada ne yenir bölümünde rekabetin diğer tarafı Caffe Sacher. Demel pastanesi ile yıllar süren bir hukuk mücadelesi verdikten sonra, isim hakkını kazanmış. Viyana opera binasının hemen karşısında yer alan bu pastane, aynı zamanda kendi adını taşıyan bir otel. İki lezzeti test edip sizde benimle görüşlerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Viyana, Paris’i andıran cafe ve barlar ile dolu. Lezzetli kahve ve pasta deneyimlerini bir çok yerde çok rahatlıkla yaşayabilirsiniz. Tek yapmanız gereken, güzel bir mekan seçip, keyfini yaşamak. Size önerim Viyana opera binasının çevresinde veya St. Stephen Katedrali çevresinde bulunanları tercih edin. Hem daha yoğun, hemde güzel mekanlar bulabilirsiniz.

Viyana ile ilgili diğer yazılarım

  1. Viyana gezilecek yerler
  2. Viyana Medya Galeri

Yorumlar (1 Yorum)

Görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?

İlgili Kelimeler: , , , ,