SEYAHAT İÇİN EN İYİ TELEFON UYGULAMALARI, EN İYİ SEYAHAT UYGULAMALARI, SEYAHAT UYGULAMALARI

Seyahate çıkmadan önce telefonumda olamazsa olmaz uygulamalar vardır. Yurt dışında telefon hatları ve İnternet paketleri çok pahalı olduğundan, telefonum sürekli uçak modunda olur. Otelde, Hostel de veya gittiğim bir cafe de ücretsiz Wifi bulduğum zaman İnternet ile ilgili işlerimi hallederim. Fakat yurt dışı seyahatlerinizde olmazsa olmaz uygulama önerilerimi sıralayacağım. Umarım işinize yarar. Başlayalım mı ?

Lets Gooo…

1 ) Here WeGo

HERE WE GO

Nokia için geliştirilen ve ilk zamanlarda sadece Android için kullanılan uygulama, 2016 yılı itibariyle İOS içinde aktif oldu. Çevrimdışı Navigasyon özelliği taşıyan uygulama Türkiye dışında da bir çok ülkede kullanılmakta. Bugüne kadar kullanırken hiç sorun yaşamadığım ve her adresi çok rahatlıkla bulmamı sağlayan en iyi navigasyon uygulaması.

İndirme Linkleri: İOS ve Android

2 ) Google Maps

GOOGLE MAPS

Google tarafından geliştirilen uygulama Android telefonlara direk yüklü olarak geliyor. İOS içinde artık kullanılmakta. Gideceğiniz bölgenin haritasını indirerek, çevrimdışı olarak da kullanabilirsiniz.

İndirme Linkleri: İOS ve Android

3 ) Booking – Hostelworld – Hostelbookers

BOOKİNG

Dünyanın en yaygın kullanılan Otel ve Hostel rezervasyon sitesi. Otel konusunda uzmanlığını kanıtlayan uygulama, Hostel rezervasyonu konusunda da gün geçtikçe kendini geliştirdi. Direk hostel rezervasyonu yapabileceğiniz Hostelworld ve Hostelbookers gibi siteler mevcut. Fakat ben burada Booking kullanmamın sebebi, diğer uygulamalarda yapacağınız rezervasyonlarda ücretin bir kısmını önden ödemek zorundasınız. İptal ettiğinizde ise ödediğiniz ücret yanmakta ve hesabınızda kalmakta. Booking de ücretsiz iptal seçeneği olan rezervasyonlar yaparak, son gün bile iptal edip herhangi bir ücret ödemiyorsunuz. Ayrıca hiçbir kredi kartı bilgisi de paylaşmıyor ve tüm ödemenizi otelde yapabiliyorsunuz. Artık karar sizin 🙂

Booking İndirme Linkleri: İOS ve Android

Hostelworld İndirme Linkleri: İOS ve Android

Hostelbookers İndirme Linkleri: İOS ve Android

4 ) Couchsurfing

COUCHSURFİNG

Gittiğiniz şehirde, sizi ağırlayabilecek bir yeri olan (ki bu yer bir kanepe ya da yayla gibi bir oda olabilir) kişilerle tanışmanızı ve iletişim kurmanızı sağlayabilecek bir gezgin ağı. Bedava konaklayacağınız bir yeriniz olmuş oluyor. Fakat unutmayın ki size de konuk olmak isteyenler olacaktır. Ayrıca Profilinizin çok dolu olması  ve başka kullanıcılardan aldığınız olumlu referanslar , konaklayacak bedava yer bulmanızı sağlayacak.

İndirme Linkleri: İOS ve Android

5 ) Dict Box Türkçe-İngilizce Sözlüğü

DİCT BOX

Bugüne kadar kullandığım ve gördüğüm en iyi İngilizce-Türkçe sözlük. Çevrimdışı kullanılabiliyor olması da uygulamayı daha da vazgeçilmez yapıyor. Kelimeler ile ilgili örnek cümleler ve eş anlamlı kelimeleri de gösteriyor. Ayrıca kelimeleri favorilerinize ekleyebilir ve kolay ulaşımda sağlayabilirsiniz.

İndirme Linkleri: İOS ve Android

6 ) Hyperlapse

HYPERLAPSE

İnstagram tarafından geliştiren uygulama, tüm seyahatinizi kısa bir videoya kaydetmenizi sağlamaktadır. İnsanların saatler süren seyahatlerini 1-2 dakikalık videoya sığdırdığını görmüşsünüzdür. Titremelere karşıda uygulama çok başarılı. Böylece aracınızla yada bisikletinizle yapacağınız saatler süren yolculuklarınızı da rahatlıkla kaydedebilirsiniz. Tek dezavantajı uygulamanın yalnızca İOS telefonlarda olması.

İndirme Linki: İOS

7 ) XE Currency

XE CURRENCY EXCHANGE

Dünyanın tüm para birimlerini anlık ve doğru olarak çevirebileceğiniz bir uygulama. Dünya üzerinde en çok kullanılan uygulamadır. Çevrimdışı olarak da kullanabilirsiniz.

İndirme Linkleri: İOS ve Android

8 ) CityMaps2Go

CityMaps2Go

Gideceğiniz ülke veya şehrin haritasını indirerek, gezilecek yerleri ve önemli noktaları size gösteren bir rehber uygulaması. Bulunduğunuz yeri Gps üzerinden tespit ederek, gideceğiniz yeri bulmanızı da sağlarken, olduğunuz yere yakın olan önemli noktaları da göstermektedir. Çevrimdışı çalışıyor olması uygulamanın biz gezginler için vazgeçilmez olmasını sağlıyor.

İndirme Linkleri: İOS ve Android

9 ) Rome 2 Rio

Rome 2 Rio

Seyahate çıkmadan önce mutlaka kullanmanız gereken bir uygulama. Seyahatiniz esnasında da çok fazlası ile kullanacaksınız. Bir noktadan bir noktaya gideceksiniz. Uygulamaya yazdığınızda size iki mesafe arasında ki ulaşım alternatiflerini ve zamanlarını döküyor. Yürüyerek, Otobüsle, Trenle, Uçakla veya taksiyle ne kadar zamanda gideceğinizi ve ne kadar ücret ödeyeceğinizi de gösteriyor. Keyifle kullanacaksınız.

İndirme Linkleri: İOS ve Android

10 ) Hotel Tonight

HOTEL TONİGHT

2016 yılında daha da büyüyen ve yaygınlaşan uygulama, Avrupa içinde artık adından söz ettirir oldu. Uygulamanın mantığı, otellerin elinde kalan son odaları daha uygun fiyatla uygulama üzerinden satıyorlar. Gittiğiniz yer ile ilgili rezervasyon yapmadıysanız veya son dakika şehirde kalma planınız çıktıysa, uygulama üzerinden çok ucuza alabilmenizi sağlayacaktır. Şuan için Türkçe dil tercihi bulunmuyor.

İndirme Linkleri: İOS ve Android

Anılar paylaşıldıkça güzeldir.  Sevgilerle …

Beni takip etmek için:

Facebook / İnstagram / Youtube

İlginizi çekecek diğer önerilerim;

Avrupa Ülkelerinin En Çok Ziyaret Edilen Mekanları

Avrupa’nın En Ucuz Havayolu Firmaları

Avrupa’nın En Ucuz Otobüs Firmaları

Hostel Hakkında Bilmeniz Gereken Her şey! 

Yurtdışı Tatilinizde Pasaportunuzu Kaybederseniz Ne Yapmalısınız?

Tatili Ucuza Getirme Yöntemleri

Pasaport ve Vize İşlemleri

Yorumlar (2 Yorum)

Görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?

İlgili Kelimeler: , , ,