Milano gezilecek yerler denildiğinde akla gelen ilk şey sanırım alışveriş. Moda ve lüksün dünya da yaşayan şehirlerinin başında gelir Milano. Fakat bir gezgin için en son şeydir alışveriş ve pahalı herşey 🙂

Milano futboluyla da dünyada söz sahibi bir kent. Milan, inter ve. juventus gibi devlere ev sahipliği yapmakta. Bu özelliklede ismini dünyaya duyurmuş bir şehir.

Milano da geçirdiğim 2 günün sonunda edindiğim izlenim, milano’yu gezmek için 1 gün yeterli olacaktır. Ben bisikletimle gezdiğim için şehir dışlarını da dolaştım. Böyle bir zamanınız olursa Monza’ya gitmenizi önerebilirim.

Milano da Duomo katedrali ve kalesini çok beğendim. Hatta bu ikisinden başka bir  yer yok bile diyebilirim. Ama yine de gezdigim yerleri size aktaracağım. Başlayalım mı ?

Legs Gooo…

DUOMO KATEDRALÎ

DUOMO katedrali

Milano gezilecek yerler de Duomo katedrali en önemli yere sahip. Yapımı 500 yıla yakın süren bu katedral, Avrupa’nin en büyük 4. Katedrali olma özelliğine sahip. 11.700m² alan üzerinde bulunan katedralin içerisinde gerçekten görülmeye değer bir mimari ve heykeller bulunmakta. İçeride resim çekmek için 2 euro ödemeniz gerekiyor. Ayrıca çatısına çıkıp terası ve meydanı görmek içinde merdivenle 7 euro, asansörle çıkarsanız 12 Duro ödemelisiniz. Katedralin önünde ki büyük meydanda oturup kalabalığı izlemek ücretsiz 🙂

GALLERİA VİTTORİO EMANUELE

GALLERİA vittorio emanuele

Milano gezilecek yerler , Duomo katedralinin hemen yanında bulunan bu alan, Dünyanın ilk alışveriş merkezi olma özelliğine sahip. Ayrıca içeride bulunan kafelerde güzel bir kahve içebilir yada dondurma yiyebilirsiniz.

Galleria vittorio emanuele

İçeride bulunan markalar ise dünyanın en ünlü markaları. Prada, Louis Vuitton, Gucci ve Versace bunlardan başlıcaları.

CASTELLO SFORZESCO KALESİ

Castello stresci kalesi

Milano gezilecek yerler bölümünün ben en sevdiğim yeri bu kale ve arkasında bulunan kocaman park oldu. Yıllar boyu Milano buradan yönetilmiş. İspanyollar ile yapılan savaşlara ev sahipliği yapmış.

Castello sforsezcoMilano kalesi

Kalenin arkasında bulunan park gerçekten muhteşemdi. Hafta sonu ve havanın güneşli olmasını fırsat bilen italyanlar, bir yandan cimlere yatmış güncellenmiyor, diğer taraftanda aileleriyle hoşça vakit geçiriyordu. Buraya zaman ayırıp keyfini çıkartmalısınız.

Castello kalesi

Hatta benim gibi öğlen yemeğinizi burada yiyebilirsiniz 🙂

NAVİGLİ BÖLGESİ VE KANALI

Navigli bolgesi

Milano gezilecek yerler için bu bölge, şehrin içinden geçen bir kanalın etrafında bulunan cafe ve barlardan oluşmakta. Şehirde yaşayan futbolcu ve ünlülerin tercih ettiği bu bölgeyi açıkça neden tercih ettiklerini ben anlayamadım 🙂

Navigli kanalıMilano kanalı

Ayrıca kanalın ara sokaklarına ve çevresine ikinci el pazarları kurulmakta.

CHİNATOWN STREET

Chinatown streetMilano chinatown

Şehrin ” Visa Paolo Sarpi” caddesi üzerinde bulunan cinsten, çin yemekleri ve mağazalarıyla kendinizi çinde hissetmenizi sağlayacak.

Son olarak Milano alışveriş önerisi olarak , ucuz çikolata ve şekerleme alabileceğiniz ” Visa Torino ” caddesi üzerinde bulunan bu mağazayı önererek Milano’yu bitirelim.

Milano gezilecek diğer yerler

La Scala Operası

San Siro Stadı

Santa Maria Della Grazie Kilisesi

Anılar paylaştıkça güzeldir. Sevgilerimle…

Sosyal medyadan takip için,

Facebook / İnstagram

Milano tüm resimleri için lütfen TIKLAYIN

Yorumlar (1 Yorum)

  • […] Tarihi şehir Venedik sonrasında sırada Moda şehri Milano var. Milano açıkcası bende büyük bir hayal kırıklığı yarattı. Çok büyük beklentiler ile gittiğim Milano’dan sıkılarak ayrıldım dersem yalan olmaz. Milano 2 gece Hostel konaklaması için 36,00€, market ve yemek için 20,18€ harcadım. Milano gezilecek yerler yazım… […]

Görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?

İlgili Kelimeler: , , , ,