Merhaba. 39 yaşında, spor akademisi mezunuyum. Gezmek herkesin yapabileceği ama gezgin olmak farklı insanların yapabileceği bir etkinlik. Lise yıllarımda(1990 yılları) okul tatil oldugunda sırtıma çantamı alıp, otogara iner ve 1 yıl boyunca biriktirdiğim paramla ilk gelen otobüsün gittiği tatil bölgesine gidiş dönüş bilet alırdım. 15-16 yaşında bir insan için cesaret gerektiren bir eylemdi. Hele ki 90 li yıllarda sosyal mecralar yoktu. Ama o cesaretin benim gezgin ruhumdan geldiğini o zamanlar farkedememistim. Gittiğim yerlerde sahilde ve banklarda uyuyarak ilk gezgin tecrübelerimi yaşamıştım.

2003 yılından beri yurt dışı seyahatleri yapmaktayım. 2016 yılında isimden istifa ederek herşeyi geride bırakıp 6 ay asya da yaşadım. 8 asya ülkesini gezerek kültür ve tarihini yaşama şansım oldu. 2017 yılında ise Roma’dan Stockholm’e 6000 km lik bisikletimle tek başıma gittim. Bu seyahatlerimi yapmak için işimden istifa etmiştim. Bisiklet seyahatim sonrasında blog sayfamı açarak insanlara anılarımı anlatmak, yardımcı olmak ve en önemlisi cesaret vermek istedim. Gittiğim her şehirde toplu taşıma kullanmayarak, gunde 30-40 km yol yürür ve market alışverişleriyle ekonomik bir seyahat gerceklestiririm.

Sizde dünyayı tanımak ve yaşamak istiyorsunuz ama sorularınız varsa, çekinmeden sorabilirsiniz. Elimden geldiği kadarıyla yardımcı olmaktan mutluluk duyarım.

Felsefe belli; Hayat kısa Hızlı yaşa!…

Yorumlar (1 Yorum)

Görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?