Gaziantep Gezilecek Yerler. Gaziantep de Ne Yenir ? Gaziantep Nerede Kalınır? Gaziantep Gezi Rehberi

Evet bir gün önce güzel bir gezi yaptık. Karnımızı doyurduk. Şimdi bugün biraz daha alışveriş ve tabi ki yemek ağırlıklı bir gezi programımız var. Hızlı da olmalıyız. Çünkü akşama İstanbul’a dönüş var.

Ben Antep’e gelip otel kahvaltısı yapmak yerine , Antep’in meşhur Beyran çorbası içmeyi tercih ettim. Bunun için Sakıp Ustayı önerebilirim. Yada daha sakin bir yerde içeceğim diyorsanız , Üçler kebap da iyi bir tercih olacaktır. Ayrıca Üçler de Lahmacun yemeden İstanbul’a dönmeyin. Emin olun pişman olursunuz. Ben ortaya beyran çorbası ve lahmacun söyledim. Böylece hepsinden tatmış olduk. Baksanıza !…

Sakıp Usta Adres : Alleben Mah. Kemal Köker Cad. No:55 Ulu Camii Çaprazı

Üçler kebap Adres: Zübeyde Hanım Bulv. 16/C, Şehitkamil/Gaziantep

IMG_2021IMG_2022 IMG_2023IMG_2024

Antep’te her öğünden sonra mutlaka tatlı yenmeli 🙂 Ben öyle yaptım. iyi de yapmışım. Bence Antep’in en iyi baklavası Koçak baklava. Üçlerden çıktıktan sonra sadece 2 sokak ilerde olan Koçak da tatlımızı da yedik. kesinlikle Özel yapım kuru baklava yemelisiniz. Offf ki ne Offff 🙂

Adres: Ali Fuat Cebesoy Bulv., Ş. M. Engin Özdinç Sok. No:3, Şehitkamil

kocakIMG_2025

Hımmm güzel 🙂 Karnımız doydu. Şimdi çarşıyı gezebilir ve İstanbul’a dönmeden önce Antep’e özgü ürünlerden stoklayabiliriz.

Gaziantep’in görülmesi gereken yerlerinden birisi de, eski tarihi Antep evleri. Sokaklar ve evler restore edilmiş , edilmeye de devam etmekte. Burası için ben değil ,resimler konuşsun. Ama siz mutlaka gidin !

Adres : Bey Mahallesi / Şahinbey

IMG_2030IMG_2031 IMG_2032IMG_2035 IMG_2036IMG_2040 IMG_2041IMG_2042

Veee bedesten çarşısı. Burada alışveriş öncesinde zincirli bedesten , Bakırcılar Çarşısı , Tütün han ( burada kahve içeceğiz. ) ve Almacı pazarı ( Alışverişimizi burada yapacağız. ) Bence şehir merkezinde bu yerleri gezmek yeterli olacak.

Adres: Şekeroğlu Mah. Eski Saray Cad., Şahinbey Merkez, Şahinbey ( Hepsi yan yana )

elmaci_pazari1 IMG_1996img_4026

Bakırcılar ve Zincirli Bedestenini gezdikten sonra , bakırcılar çarşısının içinden geçerek geldiğimiz Tütün handa Mağara cafe de isterseniz kahvenizi , isterseniz Meşhur Zahter çayınızı içebilirsiniz. Burada gerçekten rahatlayacak ve iyice dinlenmiş olacaksınız.

12 34

Çarşıyı gezdik , Dinlendik , almacı pazarından alışverişimizi yaptık. Şimdi sıra gene kebap yemekte 🙂

Bu seferki durağım Küşlemeci Mehmet Usta. Kendisi Halil Ustanın kardeşiymiş. Ama özellikle küşleme konusunda tavsiyeler var diye , biz Mehmet ustayı tercih ettik. ( Herkesin gittiği yere gidersek farkımız ne olacak dimi 🙂 )

Adres: Alleben Mh., Kemal Köker Caddesi No:19 A

mehmet ustameh IMG_2056

Ve son olarak , benim için şöbiyetin bir anlam kazandığı yer olan Zeki İnal da Şöbiyetimizi yiyerek günü tamamlıyoruz. Karnımız tok sırtımız pek bekliyoruz uçak saatimizi 🙂

Adres: Akyol, Atatürk Blv. No:38  Şahinbey

IMG_2057zeki-inal

Gaziantep’ten aklımızda ve Midemizde kalanlar bunlar 🙂 Sizin sormak istediğiniz bir soru olursa lütfen çekinmeden sorun. Anılar paylaşıldıkça güzeldir. Sevgilerle …

[…] 1.Gün […]

Tüm resimlere Medya Galeri den ulaşabilirsiniz.

 

Yorumlar (1 Yorum)

Görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?

İlgili Kelimeler: , , , ,