Yaz aylarının vazgeçilmesi Bodrum. Tüm gençlerin ” Kanka gitmem lazım, Çok Güzel yaaaa 🙂 ” dediği kent. Eeee bizde genç olduk 🙂 Eskisi kadar güzel olmasa da ve eski tadı kalmasa da Bodrum gene Bodrum.

Tabi bu bahsettiklerim Bodrum merkez için geçerli. Daha ele geçirilememiş cennetten bir parça gibi koylar var Bodrumun. Bende sizlere buraları anlatacağım. Yaklaşık 20 yıldır Bodrum’a giderim. Her köşesini gezmişliğim, denize girmişliğim var. Sizlere sadece koylarını anlatmayacağım, gittiğiniz yerlerle ilgili yeme-içme önerileri de vereceğim. Ne bekliyoruz değil mi?  Hadi başlayalım !…

Lets Gooo…

KARGICAK KOYU

KARGICAK KOYU

KARGICAK KOYU

Öncelikle şu belirteyim ki, bu koy Bodrum’a biraz uzak ve ulaşımı zor. Ben keyfime düşkünüm diyenler rotayı Türkbüküne çevirsinler 🙂 Yok ağa ben gezginim, hatta çadır bile atarım ben böyle yere diyorsanız, işte burası tam size göre. Sessiz, Sakin ve tertemiz bakir bir deniz sizi bekliyor dostlar.

Kargıcak Koyu KONUM için tıklayınız.

MAZI KOYU VE KÖYÜ

Mazı Koyu

Bodrum denildiğinde hepinizin aklına sadece yarımada geldiğinden, bu koylar size uzak kalmış olabilir. Ama başta da söylediğim gibi artık yarımada kirli ve çok kalabalık. Bodrum – Marmaris arasında uzanan koylar temiz ve sessiz olması sebebiyle tercih sebebimdir. Son zamanlarda Mazı köyü tanınmaya başladı. Buda konaklama imkanlarının artması anlamına geldiği gibi şehir kalabalığını da beraberinde getiriyor. Fakat hala tertemiz sularıyla size unutulmaz bir tatil hatırası bırakacak.

Mazı Köyü de görülmesi gereken harika ege köylerinden. Köyden denize doğru yürürken doğanın içinden geçerek tertemiz havayı derinliklerinize çekmeyi unutmayın. İrili ufaklı koylardan bir tanesini seçerek keyfinize bakmanızı öneririm. İnceyalı, Hurma. Sedef, Ilgın ve Çakılyalı koyları bu koylardan bazıları. Konaklama yapılacak pansiyonlar bu koylarda bulabilirsiniz.

Mazı Köyü KONUM için tıklayınız.

Mazı Koyu KONUM için tıklayınız.

ASPAT KOYU – AKYARLAR

ASPAT KOYU

Turkuaz renginde olan denizi ile Aspat Koyu Bodrumda keyif alarak denize gireceğiniz koylardan. Merkeze yakın olması dolayısı ile fazla tercih edilen bir lokasyon. Ayrıca Venedik Kalesi de alternatif bir gezi güzergahı olacaktır.

Aspat Koyu KONUM için Tıklayın.

BAĞLA KOYU

Bağla Koyu

Bodrum’a gelince yapılan en önemli aktivitelerin başında Gulet tekneler ile günlük mavi yolculuk yapmak gelir. Mavi yolculukta yemek yemek için tekneleri durduğu koydur Bağla Koyu. Bunun sebebi koyun az rüzgar alması ve denizin sakin olmasıdır. Bu da denizin temiz ve cam gibi olmasını sağlıyor. Bu yüzden Akvaryum koyu olarak da adlandırılmakta. Gerçi Bodrum da bir çok koya Akvaryum koyu ismini vermişler 🙂

Bağla Koyu KONUM için Tıklayınız.

ADABOĞAZI KOYU – AKVARYUM KOYU

Adaboğazı-Akvaryum Koyu

Gümbet’in bitiminde Bitez’e geçmeden yarımadanın ucunda yer alan ve teknelerin mutlaka uğradığı koy. Teknelerin her seferinde suya ekmek atmaları sonucunda, balıkların sizinle yüzer ve çok sayıda irili ufaklı balığı rahatlıkla görebilirsiniz. Yarımadanın ucunda Görecik Adası ( İç Ada ) bulunmakta. karadan buraya ulaşmak biraz zor. Ama imkansız değil. Kalabalık bir grupsanız, günübirlik küçük bir köylü teknesi kiralayıp, tüm günü burada geçirebilirsiniz. Emin olu pişman olmazsınız. Bodrumun en özel ve güzel koyudur. Tek kötü yanı, teknelerden dolayı çok kalabalık olması.

Akvaryum koyu KONUM için tıklayınız.

KARA İNCİR KOYU

Kara İncir Koyu

Kara incir Koyu boyunca uzanan ince kumsalı ve yemyeşil çam ağaçlarıyla tam bir doğa harikası. Koyun iki tarafında bulunan tepecikler rüzgarı keserek size sakin bir deniz keyfi sunuyorlar. Deniz ile ilgili yorum yapmaya gerek duymuyorum. yuarıda ki resim herşeyi anlatıyor olsa gerek.

Kara incir koyu KONUM için tıklayınız.

Elbette daha bir çok birbirinden güzel koy var. BUnlar benim aralarından seçip size önerdiklerim. Dediğim gibi değerlendirmeyi yaparken farklı kriterlere bakmaya çalıştım. Sizlerinde Bodrum önerilerinizi bilmek isteriz. Önerilerinizi yazarsanız, okuyan diğer gezgin arkadaşlarda sizleri tecrübelerinden faydalanabilir.

Peki daha turistik olarak nereleri ve neleri önerirsin derseniz !.

Bodrumda kesinlikle tekne turu yapmadan dönmeyin. Gümüşlük ve Torba bir başka güzel ama kalabalık koy önerilerim. Gümüşlükte günün batımı izlemeli ve akşam balığınızı burada yemelisiniz. Lokmacı anayı da unutmayın. Tabi ki Türkbüküne gelmelisiniz. Hatta Türkiye’nin en doğal ve lezzetli dondurmasını burada yeme şansınız olacak. Meraklıları için Yalıkavak ve Turgutreis de Rüzgar sörfü yapabilirsiniz. Yada gece hayatı seviyorsanız, Gümbet geceleri sizleri bekliyor olacak.

Ne demiş şair ; ” Bodrum Bodrum “

Anılar paylaşıldıkça güzeldir.  Sevgilerle …

Beni takip etmek için:

Facebook / İnstagram / Youtube

İlginizi çekecek diğer önerilerim;

Avrupa Ülkelerinin En Çok Ziyaret Edilen Mekanları

Avrupa’nın En Ucuz Havayolu Firmaları

Avrupa’nın En Ucuz Otobüs Firmaları

Hostel Hakkında Bilmeniz Gereken Her şey! 

Yurtdışı Tatilinizde Pasaportunuzu Kaybederseniz Ne Yapmalısınız?

Tatili Ucuza Getirme Yöntemleri

Pasaport ve Vize İşlemleri

 

Görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?

İlgili Kelimeler: , , , ,