Avrupa’nın hangi şehrine gitseniz mutlaka buna benzer bir şehir kartına rastlarsınız. Bu şehir kartları bir çok konuda size imkanlar sunmakta. Kartları almak ile ilgili karar verirken iki konuya dikkat etmek gerekli. Yol yürümeyi seviyor musunuz ? Yoksa sevmiyor musunuz ? İşte burası çok önemli.

Barselona Kart

Benim gibi günde 30-40 Km yol yürüyen ve gittiğiniz şehrin ara sokaklarında kaybolmayı seven bir insansan, Barselona Kart size göre değil. Ama “ben yol yürüyemem, hemen yorulurum, Yanımda küçük çocuk var, 1-2 günlüğüne geldim” gibi sebepleriniz varsa Barselona Kart tam sizin için.

İlk önce yürüyecek arkadaşlar için önerim bir tane “T-10” kart almaları. Uçaktan indikten sonra Hava Alanından bu kartı alabilirsiniz. Unutmadan belediye otobüsü ile şehre ulaşabilirsiniz. T-10 ve Barselona Kartlar da geçerli. Barselona Hava Alanından Şehir Merkezine Ulaşım detaylı anlatım için  BURAYA!…

T-10 kart Nedir ?

Barselona T-10 Kart

İçinde 10 seferlik kullanım olan bir karttır. Tüm toplu taşıma araçlarında geçerlidir. Tek yapmanız gereken araca bindiğinizde sarı makinelere kartı bir kere okutmak. Bindikten sonra ki geçen 90 dakika boyunca  yapacağınız tüm aktarmalarda ücretsiz. Yani 3-4 gün Barselona da kalacaksanız ve yol yürümeyi seviyorsanız rahatlıkla yeterli.

Barselona Kart Nedir ?

Barselona’nın çok düzenli bir toplu taşıma sistemi var. Barselona’nın sahip olduğu geniş ve modern ulaşım ağı ile istediğiniz her yere ulaşmanız mümkün. Barselona’da toplu ulaşım ağı metro, otobüs ve tramvaylarla tüm şehri kaplayacak şekilde örülmüş ve gece geç saatlere kadar hizmet veriyor.

Barselona card ile toplu taşıma araçlarına ücretsiz binebilir, bazı müzelere ücretsiz ve bazılarına indirimleri oranında girebilirsiniz. Barselona Gezi Rehberinde detaylı anlattım. BURAYA!…

Barselona Kart için güncel fiyat listesi ve yaptığı indirim oranlarını görmek için de BURAYA!…

Barselona Toplu Taşıma

Barselona toplu taşıma saatleri

• Pazar – Perşembe: 05:00-24:00
• Cuma: 05:00-02:00
• Cumartesi: 24 saat boyunca
• 1 Ocak, 24 Haziran, 15 Ağustos ve 24 Eylül tarihlerinde de 24 saat toplu ulaşım hizmeti var. 24 Aralık’ta ise 23:00’ten itibaren trenler hizmet vermiyor.
Akşam geç saatlerde metro istasyonlarında sadece bir giriş açık kalıyor ve metro seferleri durduğu zaman gece otobüsleri hizmet vermeye başlıyor.

Barselona’da toplu taşıma araçları ve diğer ulaşım alternatifler için bilet tarifeleri

Bu bölümde belirtilen tüm fiyatlar 1. bölge için geçerlidir. (2017)
• Tek yön: € 2.20 *
• T-10: € 10.20*
• T-Dia (birgünlük bilet): € 7.60
• 2 günlük bilet: 15.00 €
• 3 günlük bilet: 22.00 €
• 4 günlük bilet: 28.50 €
• 5 günlük bilet: 35.00 €
* 90 dakikalık geçerlilik süresi içerisinde bir ulaşım aracından diğerine, mesela metrodan otobüse ücretsiz aktarma yapabilirsiniz. Güncel fiyatlar için BURAYA!…

Barselona’da gece otobüsü (NitBus)

Gece ulaşımını sağlamak için bir çok gece otobüsü seferi hizmete giriyor. Otobüs hatlarının merkez durağı Plaça Catalunya meydanı.
Gece otobüsleri 22:00 – 05:00 saatleri arasında hizmet veriyor.

Gece Otobüs güzergah ve Saatleri için BURAYA!…

Soru ve görüşleriniz için mesaj atmayı unutmayın.

Anılar paylaşıldıkça güzeldir. Sevgilerimle …

Beni takip etmek için:

Facebook / İnstagram / Youtube

İlginizi çekecek diğer yazılar

Barselona Gezi Rehberi 2017

Barselona Havalimanından Şehir merkezine ulaşım

Tatilinizi Bedavaya Getirin !

Seyahatiniz için en iyi Telefon uygulamaları

Yorumlar (1 Yorum)

  • […] Ben Pegasus ile Barselona’ya geldiğimden Terminal 2 de indim. Terminal 2 de kendi içinde 3 bölümden oluşuyor. Terminal 2 A bölüme iniyor uçağımız. Ben toplu taşıma yani belediye otobüsü ile şehir merkezine ulaşacağım. Bunun içinde Barselona T-10 kart satın alacağım. Gittiğim şehirleri yürüyerek gezdiğim için Barselona Kart almıyorum. Barselona Ulaşım rehberi için BURAYA!…  […]

Görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?

İlgili Kelimeler: , , , , , , , , ,