Barselona El-Plat Uluslararası havalimanı şehir merkezine sadece 17 Km uzaklıkta. El-Plat 2 adet terminalden oluşmakta. THY ile Barselona’ya geldiyseniz Terminal 1 de, Pegasus ile geldiyseniz terminal 2 de ineceksiniz. Terminal 2 den Terminal 1’e ücretsiz shuttle ile ulaşabiliyorsunuz.

Barselona Havalimanı Şehir merkezine ulaşım

Size bir çok yerde bulacağınız yok tren ile şu kadar zamanda şu kadar para, yok Aerobus otobüsleri ile şu kadar zamanda şu paraya diye anlatmayacağım. Bu bilgileri her yerde bulabilirsiniz. Ben size en uygun şekilde şehir merkezine nasıl ulaşırız onu anlatacağım. Yani kendi kullandığım yolu anlatacağım.

Ben Pegasus ile Barselona’ya geldiğimden Terminal 2 de indim. Terminal 2 de kendi içinde 3 bölümden oluşuyor. Terminal 2 A bölüme iniyor uçağımız. Ben toplu taşıma yani belediye otobüsü ile şehir merkezine ulaşacağım. Bunun içinde Barselona T-10 kart satın alacağım. Gittiğim şehirleri yürüyerek gezdiğim için Barselona Kart almıyorum. Barselona Ulaşım rehberi için BURAYA!… 

Bir çok yerde Aerobus ile şehir merkezine gidebilirsiniz diye yorumlar okuyabilirsiniz. Ama bu ulaşım şekli benim gibi bir gezgin için pahalı. Tek yön 5.40 €. Gidiş geliş fiyatına ben tüm toplu taşımalarda kullanabileceğim T-10 kart alıyorum.

Peki T-10 kartı nasıl alacağız ve şehir merkezine nasıl gideceğiz ?

Terminal 2 A çıkışı

Terminal 2 A bölümünden çıkıp, yukarıda ki tabelada göreceğiniz gibi Terminal 2 B bölümüne yürüyoruz. Sadece 5 dakikada ulaşıyoruz. Burada bulunan Tabacos büfeden T-10 kartımızı 10.20 € vererek alıyoruz. Terminal 2 B önünde bulunan duraktan “46” numaralı belediye otobüsüne binip şehre doğru yola çıkıyoruz.

Barselona Ulaşım rehberi

46” numaralı otobüs ile “Plaça de Espanya” durağında iniyoruz. Burası ana metro duraklarından bir tanesi. Buradan otelinizin bulunduğu yere giden metro hattına rahatlıkla binebilirsiniz. Unutmadan! “46” numaralı otobüsten indikten sonra yapacağınız 90 dakikalık aktarmalar ücretsiz. Yani otelinize giden metroya BEDAVA bineceğiz. Yaşasın ucuz tatil 🙂

Barselona Havaalanından Şehir merkezine ulaşım

Aerobus otobüsü ile de gelseniz geleceğiniz durak Plaça Espanya olacak. Buradan gene oteliniz için metro kullanmanız gerekli. Yani ekstra maliyet.

Son bir hatırlatma. Hava Alanına gece geldiyseniz veya gece dönecekseniz, belediyenin Gece otobüslerini de kullanabilirsiniz. T-10 kartınız bu otobüslerde de geçerli. Binmeniz gereken otobüsler “N16 ve N17” olacak.

Plaça Espanya Meydanı

Avrupa’nın bir çok şehrinde belediye otobüsleri şehir merkezlerine ulaşım imkanı sağlıyor. Kendi yerel halkı bu uygulamayı bildiğinden bu otobüsleri kullanıyorlar. Ama turistler için konulan özel otobüsler pahalı oluyor. Bu konulara dikkat etmekte fayda var.

Barselona 46 numaralı otobüs

Sadece Havaalanından Şehre gidip gelmek için 10.50 € harcamak yerine şehirde de kullanabileceğiniz ve hatta tüm seyahatiniz boyunca yetecek olan bir karta 10.20 € vermek daha mantıklı değil mi ?

Soru ve görüşleriniz için mesaj atmayı unutmayın.

Anılar paylaşıldıkça güzeldir. Sevgilerimle …

Beni takip etmek için:

Facebook / İnstagram / Youtube

İlginizi çekecek diğer yazılar

Barselona Gezi Rehberi 2017

Barselona Ulaşım rehberi

Tatilinizi Bedavaya Getirin !

Seyahatiniz için en iyi Telefon uygulamaları

 

Görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?

İlgili Kelimeler: , , ,