Barselona gezilecek yerler her gezgin için bir şey ifade edecek bir şehirdir. Yurt dışına çıkan veya çıkmak isteyenlerin her zaman dilindedir. Şimdi size her zaman ki gibi gezilecek yerleri ve önemli püf  noktalarıyla Barcelona gezi rehberi hazırladım. Başlayalım mı ?

Lets Gooo…

Öncelikle önerilerimi sıralamayla başlayayım ;

 • Uçaktan İnince İlk Yapmanız Gereken
barselona-turist-info

Barselona-Turist-İnfo

Barselona havalimanına indiğiniz de ilk yapmanız gereken, Havalimanı içinde bulunan Tourist İnfo’ya uğramak. Buradan ücretsiz şehir haritanızı ve tren-metro biletlerinizi alabilirsiniz.  Ayrıca görevliye sormak istediğiniz bir şey varsa sorabilirsiniz. Hatta gezilecek yerleri harita da bile işaretletin.

 • Barselona Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım
barselona-havalimani-sehir-merkezi

Barselona Havalimanı Şehir Merkezi

Barcelona şehir merkezine ulaşım için tren ve otobüs olmak üzere iki farklı ulaşım aracı kullanabilirsiniz. Ben her zaman şehrin Banliyö trenleri ile ulaşımı tercih ederim. Hem daha hızlı gider, hemde trafikte yorulmazsınız. Tren ile şehir merkezine ulaşım için ödeyeceğiniz ücret 4,10 €.

Otobüs ile ulaşım için ise “Aerobus” otobüslerini kullanabilirsiniz. Trafiğin durumuna göre 30 dakikaya şehir merkezine ulaşabilirsiniz.  Bilet fiyatı 5.90 €.

 • Barselona Şehiriçi Ulaşım
barselona-metro-haritasi

Barselona-Metro-Haritası

Barselona şehir içinde ulaşım için Metro ağı gerçekten çok iyi. Şehrin kalbi olan “La Rambla” Caddesine şehrin her yerinden metro ile ulaşabilirsiniz.

Otelimize yerleştik ve şimdi sıra geldi şehri keşfetmeye. Barselona bize her telden çalma şansı veren bir şehir. Tarih,Eğlence,Kültür,Spor ve Gece hayatını bu şehirde doya doya yaşayabilirsiniz.

Barselona Gezilecek Yerler ;

La Sagrada Familia

La Sagrada familia

La Sagrada Familia

Barselona gezilecek yerler de ilk sırada, Namı diyar bitmeyen kilise var 🙂 İspanya’nın meşhur mimarı Gaudi’nin 1883 yılda başlayıp, üstüne 2 mimar daha eskiden bu bazilika şehrin simgesi olmuş durumda. Bazilikayı gezmek için çok uzun kuyruklar beklemek zorundasınız. Bu yüzden erken gitmenizde fayda var. Bazilika yaklaşık 150 yıldır devam ettiği için farklı yüzyılların mimarisini içinde ve dışında barındırıyor. Hatta dışarıdan bakıldığında 3 farklı mimarın ve teknolojinin etkisini görebilirsiniz.

Park Güell

Park Güell

Park Güell

Barcelona gezilecek yerler de şehrin bir başka simgesi yine meşhur mimar Gaudi’den. Ben Barselona’yu gezerken bu Gaudi ustanın çok sayıda eserine denk gelmiştim. Yanımda ki arkadaşlara “bu eserleri yaparken bu arkadaşın kafası güzelmiş herhalde, bütün eserler yamuk” demiştim 🙂

La Rambla Caddesi

La Rambla Caddesi

La Rambla Caddesi

Barselona gezilecek yerler benim için en keyifli yerle devam ediyor. Şehrin kalbi işte bu cadde. Tüm turistleri bu cadde üzerinde bulabilirisiniz. Bizim İstiklal caddesinin biraz daha büyüğü gibi. Caddenin her iki tarafından trafik akmakta. Tam orta ise irili ufaklı cafeler ve çok sayıda sokak sanatçısı ile dolu.

La RamblaLa rambla sreet

la Rambla Caddesinden aşağı doğru yürüyerek limana inebilirsiniz. Buradan teleferik sistemi ile Barselona’nın meşhur tepesine çıkabilirsiniz.

Montjuic Tepesi

Montjuic Tepesi

Montjuic Tepesi

Barselona‘ya yukarıdan bakmak ve güzel bir şehir resmi için doğru adres burasıdır. Tüm şehre hakim olan bu tepeye teleferik ve otobüs ile ulaşım sağlayabilirsiniz.

Nou Camp Stadyumu

Nou Camp Stadyum

Nou Camp Stadyum

Barselona gezilecek yerler son olarak size Barselona Spor Kulübünün maçlarını oynadığı, fakat barselona denildiğinde ilk akla gelen yer olan stadyumu önereceğim. Stadyuma giriş ücretli. Eğer Barselona’ya gittiğiniz trarihte maç varsa izlemenizi tavsiye ederim. Bay ve bayan olun, yaşayacağını bu duyguyu unutamayacaksınız.

Diğer Barselona gezilecek yerler

 • Port Vell
 • Tibidabo
 • Katalan Ulusal sanat Müzesi
 • Poble Espanyol

Anılar paylaşıldıkça güzeldir. Sevgilerle …

Barselona Medya Galerisi

İlginizi çekecek diğer yazılar

 1. Viyana’da gezilecek yerler
 2. Prag Gezilecek Yerler
 3. Paris gezilecek yerler
 4. Siem-Reap gezilecek yerler

Öneri yazılarım

 1. Hostel nedir? Hostelde konaklamak güvenli mi? Temiz mi ?
 2. Avrupanın en ucuz havayolu firmaları
 3. Hava yolu firmalarına hakkınızı yedirmeyin
 4. Yurtdışı tatilimde pasaportum çalındı veya kayboldu ne yapmalıyım

Yorumlar (2 Yorum)

Görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?

İlgili Kelimeler: , , , ,