Bangkok Gezilecek Yerler – Bangkok Gezi Rehberi – Bangkok da Ne Yenir? – Bangkok Nerede Kalınır?

Bangkok , Tayland’ın başkenti ve en önemli turistik bölgesi. Türkiye’de yaşayan her insandan bir Tayland ve Bangkok hikayesi dinlemişliğimiz vardır. Bangkok gezilecek yerler için , Bu hikayelere birde benim gerçek yaşanmış hikayemi ekleyelim 🙂 Her zaman ki gibi en doğru gezi programını ve en uyguna nasıl yapılır kısmını anlatmaya çalışacağım. Başlayalım mı ?

Let’s Gooo…

Bangkok Gezilecek Yerler

Bangkok Gezilecek Yerler

Bangkok gittiğinizde fark edeceğiniz ilk şey , dünyanın tüm gençlerinin burada toplandığı hissi olacak. Bende direk bu his uyandı. Sanki sürekli gençlik festivali varmış gibi 🙂 Gündüz tarih ve doğa ne kadar güzel ise, gece hayatı da bir o kadar hareketli bir şehir. ” Bangkok için kaç gün ayrılmalıyım ? ” sorusunu soruyorsanız , bu ikiye ayrılır. Eğer sadece Bangkok merkezini gezmek istiyorsanız 3-4 gün size yeterli olacaktır. Ama şehrin dışına çıkacak, Phuket ve Pattaya gibi yerleride gezecekseniz 8-10 gün ayırmanız gerekecektir. Bu sayfa Bangkok sayfası olduğundan ben size merkezi anlatmaya çalışacağım.

Bangkok gezilecek yerler anlatmaya başlamadan , gene küçük tavsiyeler vereyim.

Bangkok ucuz bir şehir olduğu kadar , pahalı da bir şehirdir. Bununda sebebi, ülkenin parasının değersiz olması. Fakat çok fazlasıyla turistik bir şehir olduğundan fiyatları yüksek söylüyorlar. Ayrıca turistlere çok kötü davranan bir halkı var. Ben bunun sebebini , eskiden gelme turistlerin halka kötü davranıp, halkı bıktırmış olması olabileceği düşüncesindeyim. Diğer tavsiyelerimi yazılarımda da aktarmaya çalışacağım.

Khao San Road

IMG_0922IMG_0936

Bangkok gezilecek yerler de en çok zaman geçireceğiniz yer işte bu cadde. Gündüz halk pazarı olan gece ise barları ve eğlenceleri ile 24 saat yaşayan bir cadde Khao San Road. restaurantlar ve bol sayıda hostel de bu cadde çevresinde bulunmakta. Özellikle aşağıda gördüğünüz Tayland tavuğunu yemenizi şiddetle tavsiye ederim. ( Ben hergün yedim 🙂 )

IMG_0930IMG_0932

Hediyelik eşya içinde bu cadde üzerinde sayısız alternatif bulabilirsiniz. Ayrıca yerli halk da akşamları burada kendi el sanatları ürünlerini satmakta. ( Pazarlık etmeyi unutmayın.)

Bangkok Gezilecek Yerler

Bangkok Gezilecek Yerler

China Town

IMG_1015IMG_1005

Bangkok gezilecek yerler de sırayı dünyanın hemen her ülke ve şehrinde olan China Town alıyor. Elektronik ve Çin tekstilinin çok çeşitli ürünlerine bu mahallede ulaşabilirsiniz. Ayrıca değişik Çin lezzetlerini de tadabilirsiniz. Çok büyük bir alana yayılmış olan Çin mahallesine bol zaman ayırın.

IMG_1003IMG_1006

Wat Traimit ( Altın Buddha )

bangkok buddhawat-traimit-golden-buddha

China Town‘a çok yakın bir lokasyonda bulunuyor. 700 yılı aşkın bir tarihe sahip olan Büyük buddha’yı görmeden geri dönmeyin.

Wat Arun

Bangkok Gezilecek Yerler

Bangkok Gezilecek Yerler

Bangkok gezilecek yerler de geldik en meşhur noktaya. Şehrin en büyük tapınağı olan Wat Arun , tapınaklar bölgesinde yer almaktadır. Tapınağa botlar ile ulaşım mevcut. Ayrıca güneşin batışını en güzel izleyeceğiniz nadir noktalardan bir tanesidir. Giriş ücreti ödeyerek tapınağın tepe noktasına çıkabilir ve buradan güneşin batışını izleyebilirsiniz.

Wat Pho ( Yatan Buddha )

IMG_0917

Bangkok Gezi Rehberi

Thai masajının çıkış noktası olan bu tapınak, içerinde 46 metre uzunluğunda yatan ve dünyaca meşhur yatan buddha’nın ev sahipliğini yapmaktadır. Burada resim çektirmek ve tapınağı gezmekten enim olun çok keyif alacaksınız. Tapınağın içerisinde Thai masajı yaptırabilir, hatta kısa sürede verilen Thai masajı eğitimi alıp, sertifikasına da sahip olabilirsiniz.

Floating Market ( Yüzen Marketler )

IMG_0918

Bangkok Gezilecek Yerler

Bangkok gezilecek yerler bölümünün en ilginç ama en kazık yerine sıra geldi. Eskiden yerli halk alışverişlerini resimde gördüğünüz gibi yapmaktaymış. Günümüzde tamamen turistik olarak kullanılmakta. yani bu marketler şehrin dışında bulunmakta. Oraya ulaşım için yüklü bir miktar ulaşım ücreti ödedikten sonra, alış veriş yapayım deseniz yine yüklü ödemeler yaparsınız. Gitmişken görmeden gelmeyeyim derseniz tavsiye ederim. Ama kazıklanmak istemiyorsanız çokta önemli değil 🙂

Nerede kaldım ?

Bangkok da nerede kalınır sorunuza da cevap vermek isterim. Tayland güzelliklerde dolu olduğu kadar güvenlik sorunu da bulunan bir ülkedir. Bu yüzden hem temiz ve güvenli, hemde Khao San Road caddesine yakın ve uygun bir otel paylaşmak istiyorum. Ben ” The Warehouse Bangkok ” otelinde kaldım. Aşağıda ki linkten detaylarına ulaşabilirsiniz. Booking puanı 8.4   The Warehouse Hotel

Takip etmek için:

Facebook / İnstagram / Youtube

Anılar paylaşıldıkça güzeldir. Sevgilerle …

Bangkok resimlerinin tamamı için  Medya Galeri

İlginizi çekecek diğer yazılarım …

Dünyanın En Ucuz Tatil Ülkeleri

Yurtdışı tatilimde Pasaportum Çalındı veya Kayboldu. Ne Yapmalıyım ?

Tatili Ucuza Getirme Yöntemleri

 

Yorumlar (4 Yorum)

Görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?

İlgili Kelimeler: , , , , , ,